A legnehezebb a számomra az, hogy újra megtaláljam önmagam, és a saját ritmusom szerint éljek. Pszichológusom, és több barátom is javasolta, hogy építsek ki rutinokat magamnak, amik segítenek abban, hogy tudatosabban, frissebben éljek. Eddig jók a tapasztalatok, úgyhogy megosztok veletek néhány apróságot.
1. Ágyazz be!
Ennek a pontnak nagyon nem voltam híve, mert minek? Ha úgyis otthagyom a lakást, akkor minek? De sokkal jobb. Egyrészt nincs meg az a késztetésem, hogy reggeli után még visszabújjak kuckózni, másrészt este sincs csábítás, hogy bezuhanjak a csak úgy.
2. Reggelizz!
Ez is egy komoly kihívás nekem. Először is megköveteli, hogy előző este végiggondoljak mindent, és legyen otthon reggeli. Másodszor, reggel általában csak azokhoz az ételekhez nincs kedvem, amik otthon vannak. Reggelizni mégis jó! Egyrészt, ilyenkor megengedem magamnak, hogy sokat egyek és sokfélét, másrészt sokkal jobb nem agyonéhezve nekifogni a napnak.
4. Teázz!
Reggelire mindig kávét ittam, egészen addig, míg kiderült, hogy a szervezetem ezt a szokást nem értékeli annyira. Sok tejjel szerettem, de mostanában nem tudok egy bögrényi tejet letolni. Úgyhogy átszoktam a teára. A betegségem miatt inkább a nyugtató hatású nedűket részesítem előnyben. Nagyon jó érzés egy kis meleg teával kezdeni, töprengeni az élet nagy dolgain, megnyugodni, lassulni egy kicsit.
5. Tízóraizz és uzsonnázz!
Napi nyolc órát dolgozom, és 3 órát ingázom a munkahelyemre összesen. Hat körül kelek, ebédelni pedig csak 13 óra magasságában megyünk. Amióta rászoktam az uzsonnázásra és a tízóraizásra, sokkal jobban bírom a napot. Egyenletesebb a vércukorszintem, jobban tudok figyelni, és a szorongásom is csökkent, mert teli hassal nem lehet idegeskedni :).
6. Sétálj naponta 30 percet!
Ezt nem egyszerű betartani, pedig rengeteget számít! Mivel szerencsés vagyok, és kertvárosban dolgozom, általában csak legyaloglok pár buszmegállót hazafelé menet. A gyaloglás ritmikus mozgás, ezért levezeti a feszültséget, égeti a zsírt, felölti oxigénnel az agyat, szép feneket csinál, és…. soroljam?
7. Használj éjszakai krémet!
Sosem szerettem éjszakára bekenni az arcomat. De aztán a nagymamám rábeszélt az éjszakai arckrémre. Nagyon jó érzés! Reggel úgy ébredek, hogy puha, illatos a bőröm. Nagyon kellemes, mert nem feszül, nem kellemetlen, és sokkal kevésbé ráncosodom tőle.
8. Írj naplót!
Akár papíron, akár a neten, nagyon jót tesz a dolog. Nekem például megadja azt az érzést, hogy nem vagyok egyedül. Olyan, mintha valaki folyamatosan törődne velem. Ráadásul a segítségével meg tudom őrizni, és tudatosítani az emlékeket…
9. Hívj fel minden nap valakit telefonon!
Mindenkinek van kit felhívnia. Legyen az egy régi barát, a nagymama, vagy a rokonok. Minden nap beszélek valakivel, ezért nagyjából képben vagyok arról, kivel mi történik, mi újság a családban, kinek van szüksége esetleg segítségre a barátaim közül. Nekik is jó, hogy soron kívül kibeszélhetik magukból, ami a szívüket nyomja, és nekem is – hiszen mindig tudom, hogy számíthatok valakire.
10. Készítsd össze a cuccodat este!
Nekem már az iskolatáska esti bepakolásával is komoly gondjaim voltak, pedig minél többet szaladgál az embr, annál jobb, ha minden pontosan a keze ügyében van, mikor reggel elindul otthonról. Sokkal jobb, ha féleálomban csak fe kell kapni a táskát, és nem kell keresgélni a bérletet, telefont, többi apróságot. Ez a módszer azért is jó, mert idejében észreveszem, ha lejárt a bérletem, elhagytam az esernyőmet, nem vettem ki elég készpénzt, stb. Be tudok állítani figyelmeztetést, vagy korábbra tekerhetem az ébresztőórámat, ha esetleg kimaradna valami. Így minden nyugisabb :).
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: